O teatrze

Czym zajmuje się Teatr La La Lena

Teatr La La Lena to mobilna przestrzeń artystyczna dla dzieci od pierwszego roku życia, gotowa podbić serca widzów w każdym miejscu. Mobilność naszego teatru oznacza, że możemy przenieść sztukę wszędzie tam, gdzie widzowie nas potrzebują. Nasza misja opiera się na eksploracji nowatorskich form teatru, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcej publiczności, oraz na produkcji i prezentacji spektakli i warsztatów teatralnych czy tanecznych. Nie ograniczamy się tylko do sceny – nasza działalność obejmuje również szeroko rozumianą edukację kulturalną oraz promocję kultury, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jesteśmy otwarci na różnorodne inicjatywy artystyczne, kulturalne, edukacyjne, społeczne, komercyjne. Wierzymy, że współpraca z innymi teatrami, instytucjami, firmami, organizacjami zarówno w Polsce, jak i za granicą, może przynieść nowe i inspirujące doświadczenia.

Nasi widzowie odnajdują w naszym teatrze prawdziwą pasję, która przynosi im wzruszenie, radość i wyjątkowe artystyczne przeżycia. Podczas wspólnych spotkań, doświadczają magicznych momentów, tworzą niezapomniane wspomnienia i delektują się radością płynącą z kreatywności.

Osiągnięcia, działania, projekty

  • trophy-removebg-preview

    Spektakl „Twoje czy moje?” w Tbilisi 2022

    Spektakl „Twoje czy moje?” Teatru La La Lena, autorstwa i reżyserii Leny Kowalskiej, reprezentował Polskę podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych W Tbilisi w Gruzji, organizowany przez Instytut Badań nad Sztuką Gruzji i Narodowy Pałac Młodzieży w Tbilisi, 2022.

  • trophy-removebg-preview

    Nominacja Leny Kowalskiej na Festiwalu Teatrów Dziecięcych w Tbilisi 2022

    Nominowanie Leny Kowalskiej, aktorki Teatru La La Lena, do otrzymania nagrody dla najlepszej aktorki/aktora w spektaklu „Twoje czy moje?” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Tbilisi, organizowany przez Instytut Badań nad Sztuką Gruzji i Narodowy Pałac Młodzieży w Tbilisi w Gruzji, 2022.

  • trophy-removebg-preview

    Program Narodowego Centrum Kultury

    W dniach 7-9.10.2022 roku odbyły się warsztaty teatralno- taneczne dla dzieci 3- 8 lat z Teatrem La La Lena w Fili GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej, które zostały sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.

  • trophy-removebg-preview

    Teatr La La Lena: Warsztaty Dziecięce z ZAIKS

    Dzięki wsparciu z Funduszy Popierania Twórczości- Stowarzyszenia Autorów ZAIKS (Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych), w dniach 24-25.11.2022 roku Teatr La La Lena przeprowadził warsztaty teatralno-taneczne dla dzieci 3-8 lat w Domu Kultury „Wygoda” w Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.

  • trophy-removebg-preview

    Mobilni w kulturze 2021

    Dzięki dofinansowaniu z Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy w ramach projektu „Mobilni w kulturze 2021”, którego operatorem jest Fundacja Inna Przestrzeń, w dniach 1-3.10.2021 roku odbyły się warsztaty teatralno-taneczne z Teatrem La La Lena dla dzieci 3-8 lat.  Warsztaty zakończyły się prezentacją spektaklu „Twoje czy moje?” Teatru La La Lena.

Zaufali nam

logo z wierzba GOK Lesznowola

Lena Kowalska

Jest absolwentką Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.  Z tańcem związana od 1998 roku, począwszy od Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Z aktorstwem związana od 2004 roku, debiutując w roli Julii w kaliskim teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w spektaklu „Sinobrody- nadzieja kobiet” w reż. Norberta Rakowskiego. Jako reżyserka zadebiutowała w 2019 roku w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze ze spektaklem „W labiryncie babiego lata” dla dzieci 1-5 lat, którego była autorką i reżyserką. 

Współprace

Współpracowała z takimi teatrami jak: Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu,
Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Polski we Wrocławiu, Lubuski Teatr w Zielonej Górze,
Teatr Małego Widza w Warszawie, Teatr Niewielki w Warszawie.
 
Grała między innymi w takich spektaklach, jak: 

„West Side Story”, reż. Jacek Gębura

 „Jak wam się podoba”, reż. Robert Czechowski

„Portret Wielokrotny”,  reż. Piotr Cieślak

„Jakby miało trwać wiecznie”, reż. Janusz Skubaczkowski

„Kobiety Bergmana- Persony”, reż. Dariusz Jezierski

„Historia pewnej melodii”, reż. Grzegorz Eckert

„Era Schaeffera”, reż. Maciej Sobociński

„Cztery pory roku”, reż. Agnieszka Czekierda

„Era Schaeffera”, reż. Magdalena Piekorz

 „Rozplatanie tęczy”, reż. Agnieszka Czekierda

„Ogród”, reż. Agnieszka Czekierda

„Sensoryczny labirynt muzyczny”, reż. Agnieszka Czekierda

„Ćmy i motyle”, reż. Agnieszka Czekierda

 „Kosmos”, reż. Agnieszka Czekierda

Scroll to Top