Referencje

Lena Kowalska jest artystką szczególnie utalentowaną, obdarzoną przy tym szczególnie utalentowaną, obdarzoną przy tym szczególną wrażliwością na potrzeby najmłodszych oraz ciepłem, które emanuje z jej prac teatralnych na widza i odbiorcę. Przekonaliśmy się bezpośrednio o tym współpracując przy realizacji spektaklu interaktywnego skierowanego do dzieci od roku do pięciu lat pt.: „W labiryncie babiego lata”. Przedstawienie wyreżyserowane przez Lenę weszło na stałe do naszego repertuaru i cieszy się dużym zainteresowaniem widowni.
Robert Czechowski
Dyrektor Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze
Lenę Kowalską zaprosiłem do współtworzenia choreografii w moim spektaklu „XIĘGI SCHULZA” w Teatrze Polskim we Wrocławiu w 2018 roku. Lena okazała się osobą bardzo kompetentną w pracy z aktorami oraz tancerzami. Dlatego śmiało rekomenduję Lenę jako osobę, której można powierzyć funkcję tworzenia projektów artystycznych. Obserwując działania Leny w sferze teatru dla najmłodszych widzę ogromny potencjał jej przyszłych pomysłów.
Jan Szurmiej
Reżyser, aktor, choreograf
Zastępca Dyrektora ds. Artystycznych w
Teatrze Polskim we Wrocławiu
Teatr Żydowski w Warszawie
Teatr Polski w Szczecinie i inne
Z pełnym przekonaniem rekomenduję współpracę z Panią Kowalską, prowadzącą Teatr dla dzieci La La Lena. 22 kwietnia 2023 roku Pani Kowalska wystąpiła w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce z autorstwem spektaklem dla przedszkolaków „Twoje czy moje ?”. Na widowni zasiadło około 70 osób. Spektakl oraz dodatkowe warsztaty spotkały się żywiołowymi reakcjami i pozytywnymi komentarzami.
Spektakl został przygotowany z dużą starannością ( dźwięk, światło, synchronizacja ) i budzącymi zainteresowanie grą aktorską, tańcem, pantomimą. Przede wszystkim jednak warto odnotować dobry kontakt Artystki z najmłodszą publicznością.
Współpraca z Panią Kowalską od początku przebiegała w atmosferze profesjonalizmu: otrzymaliśmy konkretną ofertę, dopracowaliśmy szczegóły, pod względem potrzeb techniki scenicznej. Artystka była samowystarczalna.
Jest mi niezwykle miło móc doświadczyć pracy z tak ułożoną profesjonalistką.
Adam Lisiecki
Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce
Lena Kowalska była moją studentką na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu w latach 2009-2014. Jednocześnie miałem okazję pracować z Leną podczas spektaklu dyplomowego „Jakby miało trwać wiecznie” na zakończenie studiów, gdzie wykazała się ogromną pracowitością oraz zaangażowaniem. Lena jest osobą utalentowaną, która od momentu ukończenia studiów prężnie działa w zawodzie, gdzie duży nacisk kładzie na pracę z widownią dziecięcą. Praca z małym widzem stała się dla Leny sensem działalności artystycznej i rodzajem działalności artystyczno-edukacyjnej, którą pragnie rozwijać. Polecam współpracę z tą nietuzinkową artystką, jako reżyserem spektakli dla dzieci, aktorką i choreografem.
Dr hab Janusz Skubaczkowski
Adiunkt w Zakładzie Tańca
Akademii Muzycznej
im. Karola Szymanowskiego
Spektakl Leny Kowalskiej „Twoje czy moje ?” to spektakl teatralno-taneczny, w którym dzieci wkraczają w świat scenicznej magii i kolorów. Piłki, kółka, wstążki, chustki, obręcze – wszystkie te przedmioty zamieniają się w słowo, ruch i taniec. Całość to niesamowita, empatyczna opowieść, która uruchamia wyobraźnię dzieci. Świetnia zabawa dla dzieci i dorosłych. Widzowie byli uczestnikami spektaklu, wyszli zachwyceni osobowością aktorki i widowiskiem.
Urszula Ścibor-Rylska
Centrum Łowicka
Dom Kultury na warszawskim Mokotowie
Przedstawienie angażowało dzieci do zabaw z wyobraźnią, tańcem i ruchem. – Aktorka i jej rekwizyty są tylko pretekstem do tego, aby mali widzowie sami zaczęli budować swoją własną opowieść. (…)
– Dzieci były oczarowane pięknym spektaklem i tym, że same mogły brać w nim udział – mówi Marta Sroczyńska, dyrektor przedszkola. – To było pierwsze takie przedstawienie u nas i naprawdę wszystkich zachwyciło – podkreśla.
Muszę stwierdzić, że spektakl ten zaplanowany jest starannie i fachowo, z uwzględnieniem specyfiki odbioru scenicznych wydarzeń przez bardzo młodych widzów. Tutaj naprawdę nie ma się czego czepiać, można tylko z radością stwierdzić fakt, że debiutantka w reżyserskim fachu, Lena Kowalska, wykonała kawał dobrej roboty.
Juliusz Tyszka
Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Scroll to Top